Wywiad z wiceprezesem Stanisławem Stukatorem

21 maja, krótki wywiad przeprowadzili redaktorzy strony internetowej Podokręgu Racibórz, z naszym wiceprezesem, Stanisławem Stukatorem.

Nasz wiceprezes udzielił odpowiedzi na pytania dotyczące naszego klubu i tego jak stosuje wykorzystywaliśmy czas spowodowany przerwą epidemiologiczną.

Od 18 maja br. Rząd RP zezwolił na prowadzenie zajęć treningowych w większych grupach. Zapytamy więc Kluby Naszego Podokręgu czy korzystają z tej możliwości i jak wyglądają takie zajęcia.

Odpowiedzi na pytania udzieliłStanisław Stukator –wiceprezes.

Ile treningów w tygodniu zaplanowanych zostało dla pierwszej drużyny?

Planujemy 2-3 treningi tygodniowo (B klasa).

Ilu zawodników (w sumie) uczestniczy w tych treningach?

Treningi zaczynamy od 2 czerwca - ok 15-17 zawodników mam nadzieje.

Ile grup (drużyn) dziecięco-młodzieżowych jest w klubie?

Dwie grupy młodzieżowe.

Ile treningów w tygodniu organizujecie dla grup dziecięco-młodzieżowych?

Grupy młodzieżowe do tej pory nie wznowiły treningów.

Jakie boiska macie do dyspozycji?

Nasz klubowy obiekt – boisko trawiaste.

Jak przestrzegacie wymogów sanitarnych? Czy coś ewentualnie sprawia problem i dlaczego?

Poprzez środki dezynfekcji, nie podawanie sobie dłoni, zachowany w miarę dystans.

Co zmieniło się w Waszym klubie w związku z pandemią? Jak spędzaliście ten czas?

W czasie pandemii odnowiliśmy szatnie i cały czas dbamy o murawę naszego boiska jak i o sam obiekt.

W jaki sposób współpracujecie z samorządem, czy władze samorządowe Wam pomagają?

Gmina na szczęście nie kazała nam zwracać dotacji. To już jakiś plus :)

Jaki termin rozpoczęcia rozgrywek byłby dla Was optymalny?

Dostosujemy się do decyzji Podokręgu.

adres: https://podokregraciborz.pl/podokreg/raciborz/aktualnosci/361/treningi-w-czasie-pandemii-lks-naprzod-37-krzyzkowice